Акція : «Малюкам – про здорові зубки!»

 

 

В межах співпраці Департаменту міністерства охорони здоров’я та Департаменту міністерства освіти та науки Запорізької міської ради Запорізької обл. в садочку було проведено  акцію : «Малюкам – про здорові зубки!». Стоматологи в цікавій формі розповіли про те як потрібно доглядати за здоров’ям ротової порожнини, показали як  чистити зуби. По закінченню зустрічі малюки отримали дипломи  «доктора Зубкина».

Кір: клінічна картина, можливі ускладнення, шляхи попередження інфікування.

КІР – Гостра інфекційна хвороба вірусної етіології з повітряно-крапельним механізмом передачі, що характеризується лихоманкою, катаральним запаленням слизових оболонок очей, носоглотки і верхніх дихальних шляхів, енантема і плямисто-папульозний висипом.

Джерелом збудника інфекції є хвора на кір людина. Віна заразна для оточуючих з останніх 1-2 днів інкубаційного періоду до 4-го дня після появи висипу. Передача збудника інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

Клінічна картина. Інкубаційний період складає від 8 до 17 днів при введенні гамма-глобуліну. Тривалість його може збільшуватися до 21-28 днів. У типових випадках в перебігу хвороби виділяють 3 періоди: катаральний (початковий, продромальний), період висипань та пігментації.

Ускладнення можуть з'явитися в будь-якому періоді кору. Найбільш часто зустрічаються ларингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія, плеврит. Крім того, кір може ускладнюватися отитом, менінгітом, енцефалітом, ентеритом, колітом.

 

Профілактика. Основним профілактичним заходом є активна імунізація живою ослабленою корової вакциною дітей, що не хворіли на кір. Велике значення мають раннє виявлення та ізоляція хворих на кір.