Матеріально-технічне забезпечення ДНЗ№45

Навчально-матеріальне  забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», затвердженого наказом МОН від 11.09.02 №509, типовому переліку обов'язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах», СанПіН №3231-85 влаштування і утримання дитячих дошкільних закладів.

Дошкільний навчальний заклад загального розвитку №45 розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею   1250 м2 і зданий в експлуатацію у 1949р. Проектна потужність дошкільного навчального закладу №45 складає 75 місць. Заклад розрахований на 4 групи. На даний час  функціонують 4  групи: 1- для дітей раннього віку , 3- для дітей дошкільного віку. Усі групи мають окремі групові приміщення, які поділені на навчально- ігрові зони.  Окремо в кожній групі є спальні кімнати, обладнані триярусними ліжками.Групові кімнати обладнані необхідним твердим і м’яким інвентарем. До складу групової для дітей входять : роздягальня ,групова, спальня, туалет. У кожній групі встановлено умивальники -2-4 одиниці . унітази – 2одиниці, в старшій та середній групах – по 2 одиниці пісуарів.

         Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований майданчик з тіньовими навісами та зеленими насадженнями. Майданчики на 1\3 покриті штучною травмонебезпечним газоном. Майданчики для дітей раннього віку знаходяться в безпосередній близькості від входу в приміщення. На спортивному майданчику знаходяться:  яма з піском для стрибків, фізкультурне обладнання для виконання основних рухів, футбольне поле та поле для гри в баскетбол.

         По периметру території закладу є розмітка для організації роботи з ПДД : пішохідний перехід, імпровізована дорога, дорожні знаки для вивчення дітьми правил дорожнього руху.

         Для виконання завдань розумового, екологічного, трудового, профорієнтаційного розвитку дошкільнят виділено місце під городи.

  Групові приміщення .В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей. Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно - ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрові зони обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом. До складу групової кімнати входить: роздягальня, спальна кімната, туалетна кімната. Меблі як групових, так і спальних кімнат, відповідають фізіологічним особливостям вихованців, ігрові зони обладнані згідно віку дітей та програмових вимог.

 

З метою формування національних почуттів, патріотизму, любові до рідного краю в групах облаштовано етнографічні осередки, в яких розміщені предмети української державної та національної символіки, традиційні українські іграшки, вироби декоративно-вжиткового мистецтва, ляльки в українському вбранні, тематичні альбоми.

 

Забезпечення дошкільного закладу ігровим, спортивним, наочно-дидактичним матеріалом, навчальними посібниками, психолого-педагогічною та методичною літературою здійснюється у відповідності до вимог Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 грудня 2017 року  №16339 "Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти".

Групові кімнати, коридори, музична зала світлих кольорових відтінків, підібрані декоративні сучасні елементи для оформлення інтер’єру. У холі та коридорах розташовані стенди, що розкривають напрямки роботи закладу, виставки малюнків, фотовиставки, розміщені інформаційні куточки.

      Музична зала. Приміщення використовується для проведення щоденних занять, свят та розваг, дозвілля з музичного виховання відповідно з розкладом занять та планом роботи закладу. Музична зала забезпечена музичними інструментами, необхідними меблями, дидактичними посібниками та музично-дидактичними іграми у відповідності до «Типового переліку обов'язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок дошкільного навчального закладу». В залі є фортепіано, телевізор , МП-3 плеєр, два музичних центри, набір CD-дисків, касет с записами класичної та сучасної музики, проектор, екран), набір музичних інструментів для оркестру. В музичній залі представлені сучасні технічні засоби навчання: мікрофони, музичний центр, магнітофон, у тому числі і нетрадиційні дитячі музичні інструменти, обладнання для світових ефектів. Для задоволення потреб художньо-естетичного нахилу є різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний
Методичний кабінет є осередком здійснення навчально-виховного процесу та роботи з педагогічними кадрами в дошкільному закладі є методичний кабінет, програмово-методичне забезпечення якого відповідає сучасним вимогам та нормам.
Методичний кабінет забезпечений дитячою та методичною літературою відповідно переліку програм та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України згідно наказу № 1/9-382 від 21.07.2004 р. книжковий фонд бібліотеки поділений на чотири підрозділи: методична література з каталогом по розділах програми; журнали, газети з каталогом статей з актуальних питань дошкільного виховання; дитяча література (збірки казок, твори українських класиків, дитячих поетів і письменників); новинки методичної літератури.

Медичний блок розташований на першому поверсі і має медичний кабінет для прийому , ізолятор та окремий санвузол. Він утримується в належному стані і відповідає  вимогам до оформлення. Наявність медикаментів відповідає  переліку надання першої медичної допомоги.  Забезпечений проточною  водою є кварцова лампа для проведення профілактики захворювань. Закуплено новий холодильник.

       У закладі є необхідна кількість  інвентаря, який промаркований та використовується за призначенням, постійно поповнюється, оновлюється.

       Будівля знаходиться у належному стані і відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, ревізія вентиляційних та каналізаційних систем. Встановлено лічильники електричної енергії, теплопостачання та холодної води, водонагрівачі.

Адміністрація ДНЗ направила свою діяльність на залучення батьківських та спонсорських коштів для влаштування сучасних туалетних кімнат з пісуарами для дівчаток та хлопчиків, оновленню водопостачальної та каналізаційної системи.

Адміністративно-господарські приміщення: харчоблок, пральна, кабінет психолога, кабінет завідувача. Пральня обладнана спеціальним технічним обладнанням:-пральна машина – 3шт; праски, прасувальний прес. В закладі об лаштоване тимчасове укриття. Комора та овочесховище знаходяться в підвальному приміщенні і обладнані холодильними шафами. Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням, витяжною вентиляцією. В дошкільному закладі є в наявності протипожежний інвентар, пожежний щит, вогнегасники, створена комісія з протипожежної безпеки. Вчасно проводяться інструктажі. Працівники дошкільного закладу дотримуються Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей.
Систематично ведеться облік майна, списання проводиться згідно з чинним законодавством.
Всі кабінети і обладнання ДНЗ знаходяться в робочому стані, щорічно проводиться обстеження і складаються акти-дозволи для роботи з дітьми в навчальному році. Помешкання оформлені з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, мають естетичний вигляд, оздоблені кімнатними рослинами, панно, картинами.
Щороку здійснюється косметичний ремонт вікових груп, внутрішніх приміщень – коридорів, сходових маршів, методичного кабінету, музичної зали та інших приміщень закладу.