ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ АБО ОСІБ, ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ

 

(нормативні документи, які регламентують правила: Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Закон України «Про дошкільну освіту», Закон України «Про охорону дитинства», Конвенція ООН «Про права дитини», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 № 564/836/945/577, Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу» та з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладі освіти, «Концепція громадянського виховання», Листи МО «Про організацію роботи дошкільних навчальних закладів» у поточному навчальному році, «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи», Інструкція «Про ділову документацію», Положення «Про порядок здійснення інноваційної діяльності», Положення «Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства», Положення про батьківські комітети, Концепція екологічної освіти в Україні, Положення про електронну реєстрацію до ЗДО, Закон України «Про фізичну культуру і спорт»).

Заклад дошкільної освіти – це державна установа, яка забезпечує догляд, оздоровлення, розвиток, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Спільно із сім’єю, дитячий садок приймає участь у вихованні малюка.

Педагоги закладу закладають всі самі найголовніші, найцінніші риси характеру майбутньої особистості. Знання, уміння, навички набуті в цьому віці залишаються на все життя. В дитячому садку дитина набуває перший соціальний досвід: навчається спілкуватися із ровесниками та дорослими людьми, які не є його ріднею.

Особливо важливо, що саме в цьому віці закладаються самооцінка та відчуття себе особистістю. Тому так важливо батькам, виконувати рекомендації педагогів та дотримуватися правил, прийнятих в закладі дошкільної освіти.

Своєчасний прихід в дитячий садок – необхідна умова правильної організації освітнього процесу. Забирати малюка повинні дорослі члени родини. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. У вечері вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням.
Вихователь не має права віддавати
дітей з дошкільного закладу НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ АБО ІНШИМ ОСОБАМ, а також особам У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.
Оскільки
відповідно до чинних нормативно — правових актів батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з дошкільного закладу. У цьому випадку батьки мають написати на ім’ я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з закладу дошкільної освіти. На підставі цієї заяви керівник дошкільного закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ЗДО забирали інші особи.

              Чи мають право неповнолітні особи забирати своїх братів і сестер з закладу дошкільної освіти?

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі — (сімейний кодекс) батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі — Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до Закону № 2402.

У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі — Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та закладу дошкільної освіти за розвиток, навчання та виховання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо. Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі — Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність. Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

Забирати з закладу дошкільної освіти своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття (18 років).

У разі, коли батьки не в змозі особисто забрати малюка, вони мають повідомити вихователя групи.

Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до молодших груп, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати його рухи. Не слід одягати на малюків тісних трусиків і плавок, а також тісних штанів. Дитячий одяг має бути вільним, із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни. Особливу увагу необхідно звернути на носки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися. Не бажане носіння комбінезонів. Окрім того, одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку. Бажано, щоб у дитини на одязі був хоча б один карман, де б вона змогла носити свої «скарби». Не зайвим буде вашому малюку і достатня кількість носових платків. Для створення комфортних умов перебування дитини в дошкільному закладі необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни: хлопчикам – шорти, колготки, трусики, дівчаткам – колготки, трусики. В теплу пору року – носки, гольфи; не менше двох комплектів змінної білизни для сну (піжама, пелюшка, клейонка). Вся білизна повинна бути промаркована і знаходитися в полотняних торбинках у дитячій шафі.

Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст карманів в одязі малюка на наявність небезпечних предметів ( ножиці, ножі, булавки, цвяхи, проволока, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів та предметів, які можуть зашкодити життю і здоров’ю дитини. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів.

У разі відсутності дитини в дошкільному закладі, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти вихователів групи або медичну сестру про причину.

Батькам або особам, які їх замінюють категорично забороняється давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.

Підніматись до групи, яку відвідує ваш малюк, сходинковими маршами, що ведуть з вулиці.

Ходити по приміщенням дошкільного закладу дозволяється тільки в чистому взутті

Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки. Адміністрація дошкільного закладу, педагогічний та технічний персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти, та дорогі іграшки. В нашому закладі завдяки Вам в достатній кількості іграшок для вихованців.Вихователі відповідають за дітей, а не за іграшки, які діти принесли в садочок. Пам’ятайте: іграшка дитини — іграшка для всіх.

Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті. Дайте дитині з собою носовичок. В групі раннього віку забороняються памперси та соски.

У шафі дитини повинний бути завжди змінний одяг для групи, незалежно від віку дитини. Восени та навесні просимо приносити змінний верхній одяг і взуття для прогулянок.Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.

До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити яке-небудь питання з педагогами групи, зверніться до завідувача, вихователя-методиста, завідувача господарством, старшої медичної сестри.

Батьки зобов’язані відвідувати групові та загальні батьківські збори, виконувати рішення батьківського комітету групи та закладу.У нашому дитячому садку обов’язковими є всі батьківські збори (2 рази на рік). Якщо з об’єктивних причин Ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.

 Оплата за харчування дитини в дошкільному закладі проводиться за фактичним перебуванням дитини в групі. Оплачену квитанцію слід показати вихователям групи. Відчислення із закладу проводиться в разі пропущених дитиною двох місяців без поважних причин та несплати батьками за харчування дітей.

При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) батьки звертаються на прийом до дільничного педіатра; в дитячий садок дитина з такими симптомами не приймається. Медичний та педагогічний персонал зобов’язаний відсторонити дитину з такими симптомами від відвідування закладу. Якщо протягом місяця  Ваша дитина не відвідувала закдад, необхідно принести довідку про епідоточення, після хвороби необхідно взяти довідку з трьома печатками (лікувального закладу, реєстратури та сімейного лікаря) про те, що дитина здорова і після цього періоду вона може відвідувати садочок.

Місце за дитиною в закладі дошкільної освіти зберігається у таких випадках: якщо є довідка про відпустку батьків або осіб, які їх замінюють (не більше двох місяців), на час реабілітації, якщо дитина потребує домашнього догляду, хворобу дитини та у випадку літнього оздоровлення з 1 червня по 31 серпня відповідно заяви.

За  комплектування груп педагогами та дітьми в дошкільному закладі відповідає директор  відповідно посадових обов’язків та нормативних документів. Відповідно Закону «Про дошкільну освіту» діти раннього віку в ЗДО – від 2 до 3 років, молодшого віку – від 3 до 4 років, середнього віку – від 4 до 5 років, старшого віку – від 5 до 6 (7) років. Згідно цього комплектуються групи в  ДНЗ. Якщо дитині на 1 вересня не виповнилось 3 роки, вона вважається дитиною раннього віку і не може бути переведена в молодшу групу.

 

 

Шановні батьки!

 

Рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 02.12.2019 №468р

«Про організацію харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти та у дошкільних підрозділах  закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя у 2020 році» визначило показники вартості харчування.

Показники вартості харчування дітей у комунальних  закладах освіти становить у період 01.01.2020 - 31.05.2020 та 01.09.2020 - 31.12.2020, виходячи з щоденної вартості меню:

30 грн. 56 коп. – ясла,

45 грн. 86 коп. –  садок;

Плата з батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у комунальних закладах освіти становить  розмірі  60% від загальної вартості харчування за день, що складає

 

ясла- 18 грн 34 коп.

 

сад- 27 грн 52 коп.

 

 

 

 

 

 

 

З повагою ,

 

адміністрація закладу!

Шановні батьки! Вихователі закладу Вам вдячні за канцелярське приладдя для вихованців яке Ви придбали. Наші діти будуть самі -самі розумні та талоновиті. Дякуємо. Групи: "Карапузики", "Бджилки", "Сонечко", "Капітошки".